FAQ

Cześć!
Tak jak obiecałam, zamieszczam poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które kierujecie do mnie na asku, bądź drogą mailową. :)

1.W jakim programie tworzysz grafikę?
Tylko i wyłącznie w GIMP2. Nie umiem w photoshopa. Nigdy nie będę umieć. ಠ_ಠ

2. Czy odpowiadasz na wszystkie maile?
Oczywiście, że tak. Co prawda zdarza mi się to zrobić z jakimś opóźnieniem, ze względu na to, że nie mam wiecznego dostępu do internetu, ale odpowiedź ode mnie uzyskacie zawsze.

3. Czy polecasz jakieś poradniki, dotyczące tworzenia grafiki w GIMP-ie?
Nie jestem w stanie polecić owych poradników, ze względu na to, że nigdy z nich nie korzystałam. Miałam staż z GIMP-em na długo przed rozpoczęciem takich prac jak np. nagłówki. Wszystko odkrywałam w tym programie zupełnie sama. Jeżeli miałam jakieś zapytanie co do funkcjonalności, po prostu wpisywałam proste zapytanie w google i szukałam na forach.

4. W jaki sposób nauczyłaś się robić szablony?
Startowałam z poradnikami Lizz Kaviste, które jako jedyne do mnie przemawiały. Dzięki niej nauczyłam się podstaw, a dalej kombinowałam, używając przeróżnych instrukcji z blogów i stron, które mam wymienione w zakładce credits. Za każdym razem, gdy odnajdę jakąś nową rzecz, której zaczynam używać, wrzucam tam link do źródła.

5. Jakim programem nagrywasz speedarty?
Camtasia Studio 8

6. Od kiedy robisz szablony?
Mniej więcej od lipca, dwa tysiące czternastego roku. Wtedy też zrobiłam swój pierwszy, pokraczny szablon na bloga 28 weeks later. I nie ukrywam, iż byłam z niego dumna! (ノ゚Д゚)ノ

7. Planujesz tworzenie jakiś poradników, dotyczących robienia grafiki?
Raczej nie. Przynajmniej nie w najbliższym czasie, ze względu na to, że wcale nie potrafię tak wiele i naprawdę sporo rzeczy jest dla mnie wciąż niezrozumiałych. Mam problemy z zapanowaniem nad najprostszymi rzeczami. Nie umiem tłumaczyć takich rzeczy, a nagrywanie procesu tworzenia szablonu jest bardzo mozolne. Do tego mój głos odstraszyłby każdego oglądającego. Nie zmienia to jednak faktu, że nie widzę problemu w napisaniu do mnie wiadomości z jakimkolwiek zapytaniem. Zdaję sobie sprawę, że jestem amatorką i z takiej skorupki szybko nie wyjdę, ale udało mi się już pomóc kilku osobom.

8. Czy wykonujesz każde zamówienie?
Nope. Znaczy, to nie jest tak, że jakaś tematyka mnie drażni. To, że nie słucham przypuśćmy 1D i jakoś nie specjalnie ich lubię, nie znaczy, że nie wykonałabym pracy z tymi chłopaczkami. Po prostu jestem w stanie ocenić, czy będę potrafiła wykonać jakieś zamówienie czy też nie. Jest mi ciężko wykonywać szablony z żywymi postaciami i wychodzą mi one naprawdę nieciekawie, więc się za takie nie biorę. Ale próbuję, to się liczy. Chyba. Liczy się?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytelnicy: